Charakterystyka stolarki drzwiowej

Producenci stolarki okiennej i drzwiowej prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych i bardziej dopasowanych do potrzeb klientów produktów. Jeszcze kilkanaście lat temu szczytem marzeń przeciętnego Polaka był zakup jakichkolwiek drzwi. Czasy jednak się zmieniły, a wraz z nimi i produkty. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się drzwi stalowe. Dzieje się tak ze względu na ich szerokie zastosowanie. Na ogół wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej. Wynika to przede wszystkim z ich trwałości, a także wysokiego współczynnika bezpieczeństwa. Nie trudno zgadnąć, że potencjalnemu włamywaczowi zdecydowanie trudniej sforsować metal niż drewno.

Producent drzwi stalowych zazwyczaj oferuje kilka ich rodzajów, które w zależności od ich zastosowania nieco się od siebie różnią. Łatwo się domyślić, że drzwi antywłamaniowe będą posiadały zdecydowanie grubszą blachę od tych, które wykorzystywane są w klatkach schodowych do budynków wielomieszkaniowych.

Chociaż stal wydaje się zdecydowanie mniej dekoracyjnym materiałem od drewna, w chwili obecnej na rynku dostępne są drzwi zewnętrzne do mieszkań, które nie tylko zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo, lecz również efektowny wygląd. Dla tych klientów, którzy jednak nie tolerują zimna stali stworzono drzwi hybrydowe. Ich wewnętrzna konstrukcja wykonana jest ze stali, a z zewnątrz pokryte są drewnianymi panelami. Taki produkt wygląda jak wykonany w całości z drewna, jednak oferuje bezpieczeństwo na poziomie drzwi stalowych.

Tak naprawdę oferta produktów jest niezwykle bogata i każdy producent stale stara się wprowadzać innowacje i oferować coraz to nowe modele. Na rynku stolarki okiennej i drzwiowej panuje spora konkurencja, dzięki czemu konsumenci negocjując ceny produktów mogą liczyć na spore upusty i rabaty.