Czego nie może zabraknąć w domu marzeń?

Sypialnia? Piękne łóżko kupione, firanki powieszone, do tego ładne stoliki nocne – wszystko jest. Salon również urządzony, gustowna sofa, fotele do kompletu, plazmowy telewizor i mięciutki dywanik pod ławą. W pokoju dziecięcym wszystkie mebelki postawione, kabina prysznicowa w łazience lśni czystością… Co jeszcze zostało do zrobienia? Kuchnia.
Wiele osób zastanawia się jak wykończyć kuchnię, ponieważ jest to właśnie to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne – ale jednocześnie nie chcemy rezygnować z estetyki, którą sobie wymarzyliśmy dla całego mieszkania.
Warto wziąć pod uwagę detale, które mogą zaważyć o wyglądzie całego wnętrza. Na pewno przydadzą się dodatkowe lampki oświetlające blaty czy kuchenkę, dzięki czemu będzie można dokładnie widzieć, co się robi i nie męczyć oczu podczas gotowania.
W kuchni lepiej niż materiałowe firanki czy zasłony, które szybko wyblakną i przesiąkną zapachem jedzenia sprawdzą się rolety – najlepiej drewniane, zwłaszcza, jeśli nasza kuchnia ma być bardziej przytulna niż nowoczesna.
Jeśli nie zdecydowaliśmy się na drewnianą obudowę lodówki, można rozważyć udekorowanie jej powierzchni magnesami. Kompozycje do ułożenia z magnesów to niewyobrażalne możliwości, bo występują niemalże we wszystkich kolorach i kształtach. Ponadto, jeśli to, co z nich stworzymy się nam znudzi, zawsze można je przestawić, kupić nowe albo po prostu zdjąć.
Jeśli istotnymi elementami wystroju wnętrza są dla nas rośliny, warto pomyśleć o postawieniu na parapecie w kuchni ziół, które zarówno ładnie wyglądają, jak i dobrze smakują, jeśli zerwać trochę ich liści.
Czasami kuchnia ma być jednocześnie jadalnią – kiedy będziemy mieć już wymarzony stół, ładnie wygląda nakryty materiałowymi serwetkami lub podkładkami – są bardziej funkcjonalne niż obrus, a dodają wnętrzu przytulności.
Pojemniczki na przyprawy także potrafią być bardzo piękne i dodawać wnętrzu charakteru. Trzymany w szafce, w sklepowym opakowaniu pieprz mielony będzie tylko i wyłącznie przyprawą, ale jeśli postawimy na półce ozdobny młynek, stanie się również jej ozdobą.
Jeśli mamy czas i lubimy takie rzeczy, zawsze możemy wykończyć kuchnię własnoręcznie zrobionymi dodatkami! Internet jest pełen propozycji i inspiracji.