W jaki sposób monitoring wizyjny pomaga zadbać o bezpieczeństwo?

Bezpieczeństwo nieruchomości spędza sen z powiek każdemu właścicielowi. Zastosowanie właściwych zabezpieczeń sprawia, że budynek jest stuprocentowo bezpieczny. Z poniższego artykułu można się dowiedzieć, dlaczego monitoring wizyjny będzie jednym z najlepszych wyborów. Oprócz tego podana zostanie przykładowa firma, w której można uzyskać monitoring obiektów.

Dla kogo jest taka usługa?

Monitoring wizyjny jest rozwiązaniem adresowanym do każdej osoby, która zainteresowana jest zapewnieniem całodobowego bezpieczeństwa w swoim obiekcie. Nie ma znaczenia, czy jest to dom, mieszkanie, magazyn lub też firmowe biuro. Ofiarą włamywaczy i złodziei może paść każdy. Dla złoczyńców liczy się zysk, nie rodzaj miejsca, jakie pada ich ofiarą.

Co ważne, monitoring obiektów posiada pewne ograniczenia. Jego wyłącznym zastosowaniem jest ochrona obiektu, w którym go zamontowano. Najważniejsze ograniczenia obejmują:

  • brak możliwości kontroli pracowników i ich wydajności
  • użytkownicy prywatni mogą monitorować wyłącznie swoją posesję. Obraz rejestrowany przez kamery CCTV nie powinien obejmować posesji sąsiadów

Czym jest monitoring wizyjny?

Jest to rozwiązanie umożliwiające całodobową obserwację wybranych pomieszczeń lub całego chronionego obiektu. Odbywa się z wykorzystaniem kamer przemysłowych. Na rynku często spotyka się je pod pochodzącym z języka angielskiego skrótem CCTV. Rozwija się go jako Closed Circuit TeleVision, co można przetłumaczyć jako Telewizja Zamkniętego obwodu.

Monitoring wizyjny przekazuje rejestrowany obraz do centrum odbiorczego. W takim miejscu wyznaczony do tego personel może stale przyglądać się sytuacji na miejscu. W razie niepokojących zajść możliwa staje się natychmiastowa reakcja. Z kolei w innych rozwiązaniach obejrzenia zajścia możliwe jest dopiero po fakcie, kiedy często jest za późno, by rozwiązać problem. W wielu przypadkach zbyt późna reakcja uniemożliwia schwytanie sprawców i odzyskanie swojej własności.